TOKİ satışa çıkardı: Okul, park, arkeolojik alan…

BirGün Gazetesi’nden İsmail Arı’nın haberine nazaran Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in de ortalarında bulunduğu 50 vilayetteki 575 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. Satışa çıkarılan yerler ortasında park ve okul alanları ile ağaçlandırılması gereken alanlar da yer alıyor.

48 AY VADE İLE SATILIK

TOKİ’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya nazaran, emlak yüzde 25 peşinat, 48 ay vadeyle satılacak. Bu satıştan en az 6 milyar 118 milyon lira gelir elde edilmesi planlanıyor. Ayrıyeten satışa çıkarılan 575 yerin toplam büyüklüğü ise 13 milyon 884 bin 920 metrekareyi buluyor.

SATIŞA ÇIKARILAN YERLERİN BULUNDUĞU İLLER

Satışa çıkarılan 575 arsa, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak kentlerinde yer alıyor.

SATIŞLAR 4-6 NİSAN’DA

Satışa sunulan emlak ortasında Ankara’da konut, plansız ve toplumsal kültürel tesis alanları, Antalya’da konut ile ticaret alanları, İzmir’de sanayi ve depolama, günübirlik turizm tesis ve konut alanları, İstanbul’da ise konut, konut dışı kentsel çalışma alanları da bulunuyor. Yerlerin satışları 4-6 Nisan’da yapılacak.

ARKEOLOJİK ALAN DA SATIŞA ÇIKARILDI

Birçok kentte okul, dini tesis ve park alanı olarak belirlenen yerlerin da satışa çıkarıldığı görüldü.

Satışa çıkarılan park, okul ve arkeolojik alanlar şu biçimde:
İstanbul Beylikdüzü’nde park ve konut alanı
İstanbul Kartal’da yol ve konut alanı
Kocaeli Kartepe’de yol ve park alanı
Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde konut, ortaokul, yol ve otopark alanı
İzmir Torbalı’da konut, yol ve park alanı
Erzurum Olur’da ağaçlandırılacak alan ve dini tesis alanı
Muğla Menteşe’de ağaçlandırılacak alan
Konya Selçuklu’da arkeolojik sit alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir