NotiSecure: İleri Düzey Dijital Farkındalık ile Kurum Politikalarına Uyumu Artırıyor


Doğuş Teknoloji’nin kurum içi girişimcilik programı ile geliştirilen NotiSecure ile kurumsal süreçler çok daha güvenli 

Geleneksel farkındalık eğitimleri davranışsal değişikliklerin kalıcı olmasında yetersiz kalırken, NotiSecure’un yeni nesil dijital farkındalık yaklaşımı, çalışanların kurum kültürüne uyumunu hızlandırıyor ve güvenli çalışma ortamını destekliyor. NotiSecure, e-posta gönderimi öncesinde kurum diline aykırı kelimelerin kullanılması durumunda uyarıda bulunuyor, olası riskleri gözden geçiriyor, ihtiyaca yönelik eğitimler ve kişiselleştirilmiş bildirimler tasarlıyor.

Doğuş Teknoloji’nin kurum içi girişimcilik programı ile geliştirilen NotiSecure, çalışanların uyumluluk gerekliliklerini yerine getirmelerini herkes için kolaylaştırıyor. Yeni nesil farkındalık yaklaşımı sayesinde e-posta gönderimi öncesinde kurum kültürüne aykırı kelimelerin kullanımını uyararak, olası riskleri öngörebiliyor. Şirketlerin, regülatif ve bilgi güvenliği politikalarına uyumunu iyileştirmeye de yardımcı olan NotiSecure, olası risklerin gözden geçirilmesini sağlayarak, çalışanların bireysel ihtiyaçlarına yönelik eğitimlere yönlendirilmesini kolaylaştırıyor ve kişiselleştirilmiş bildirimler tasarlayabiliyor.  

 

NotiSecure: Veri Gizliliğini Koruyarak Güvenliği Sağlıyor 

NotiSecure’un merkezi yönetim arayüzü, esnek ve özelleştirilebilir kural setleri sayesinde, çalışanların mahremiyetini korurken kurum politikalarına uyumluluğu iyileştirerek, kurum kültüründe sürekliliğin sağlanmasına yardımcı oluyor. 

NotiSecure’un kurum kültürüne adaptasyonu hızlandırmasındaki önemine değinen Doğuş Teknoloji İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslı Barış, Kurum ihtiyaçlarına göre esnek olarak yapılandırılabilen NotiSecure’u, Doğuş Teknoloji’nin toplumsal cinsiyet eşitliği değerlerini desteklemek için deneyimliyoruz. Eşitlikçi bir kurum kültürünü sürekli kılabilmenin ilk adımı olarak günlük hayatta kullandığımız dilde farkındalık kazanmak için bir süredir çalışmalar yürütüyoruz. Bu amaçla NotiSecure’e eşit dil yaklaşımımıza uygun olmayan 100’ün üzerinde kelimeyi tanımlayarak, Outlook hesaplarımıza entegrasyonunu gerçekleştirdik. NotiSecure, mail yazışmalarında cinsiyetçi kelimeleri tespit ederek bir pop-up penceresi içerisinde kullanıcılara uyarıda bulunuyor. Pop-up ile eş zamanlı olarak Teams uygulaması üzerinden de bildirim göndererek, cinsiyetçi ifade barındırabilecek kelimeleri ve yerine kullanabileceğimiz alternatiflerin listesini bizimle paylaşıyor. NotiSecure kullanmaya başladığımızdan beri, mail yazışmalarımızda cinsiyetçi söylemleri minimuma indirdik. Örneğin, proje eforlarımızda kullandığımız “adam/gün” ifadesini “insan/gün” olarak önce e-posta yazışmalarımızda sonra da konuşma dilimizde 2 ay kadar kısa bir sürede Notisecure’un de desteği ile dönüştürmeyi başardık.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir