Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan Erdoğan için oy çağrısı: İhanet mi edelim?

Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikanın Konya Vilayet Divan Toplantısı’na katıldı. Yalçın burada yaptığı konuşmada, sendikal açıdan yıllar içinde önemli kazanımlar elde ettiklerini, lakin buna karşın son yıllarda kamu çalışanları ortasında gelir adaletinde bir bozulma olduğunu söyledi.

AA’nın aktardığına nazaran; ‘Gelir dağılımında adalet sağlanmalı demeye devam edeceğiz’ diyen Yalçın, şunları söyledi:

“Kamuda gelir adaleti bozulmuş durumda, gelir dağılımında adalet sağlanmak zorunda, memurun, şefin, hizmetlinin, şube müdürünün, mühendisin, münasebetiyle hepsini baz alıp üst hakikat bir skala oluşturduğunuzda gelir dağılımlıda adalet bozuldu, emekçi memur tartışmasına yine dönüyoruz. Bu yanlışsız bir usul değil. Onun için memur kısmı olarak gelir dağılımında adalet sağlanmalı demeye devam edeceğiz. Zira biz alnımızın terini, emeğimizin karşılığını istiyoruz. Biz kamu denetçisiyiz diğerinin hakkını istemiyoruz, beklentimiz bu.”

‘BAZI ÖFKELERİMİZ KIRGINLIKLARIMIZ OLABİLİR, LAKİN…’

Konuşmasının devamında ise, “Bazı öfkelerimiz, kızgınlıklarımız olabilir” diyerek, seçimlere atıfta bulnan Ali Yalçın, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için şu sözlerle oy davetinde bulundu:

“Biz Memur-Sen ailesi olarak durduğumuz yeri biliyoruz. Fanteziye, maceraya yelken açmak, yol almak üzere bir saçmalığın içine girmeyiz. Zira başkalarının kurduğu cümlenin de farkındayız. Bir sendikacı olarak bir kamu vazifelisi olarak genel lideriniz olarak, bakın ufak dargınlıklara, ufak kızgınlıklara, sakın ha sakın pirim verip yarın ah vah demenin girdabına sıkışmayalım. Biz sayın Cumhurbaşkanına şimdi ihanet mi edelim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir