Antalya’da yılın son nikâhı İskoç ve Rus çift için kıyıldı

Üç yıl evvel Moskova’da tanışan ve tatil için geldikleri Antalya’da nişanlanan İskoç asıllı David Alfred Johnston ve Rus vatandaşı Olesia Solomatina evlilik için de Antalya’yı seçti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran çift hayatlarının en özel anlarında farklı bir nikâh merasimine imza attı.

İskoç damat, düğün ve balo üzere merasimlerde ailelerini temsilen giydikleri yöresel kıyafetleri ve yöresel müzik aletleri gayda çalarak Büyükşehir Belediyesi Nikâh Salonu’na girdi. Belediye çalışanları ve nikah şahitlerinin alkışları eşliğinde salona gelen çift, nikâhlarını yöresel müzik ve danslarıyla renklendirdi. İskoç damat, gayda çalarak müstakbel eşine serenat yaptı.

EVİLİK İÇİN ANTALYA’YI TERCİH ETTİLER

Daha sonra nikâh süreçlerine geçilirken nikah memuru Mustafa Pilavcu tarafından çiftin nikâh akitleri gerçekleştirildi. Damat David Alfred Johnston ve Olesia Solomatina tercüman eşliğinde  “Evet” diyerek, evlendi. Nikâh memuru, çiftin evlilik cüzdanını teslim etti. Daha sonra ise İskoç damat geline yüzük takarak, birlikte poz verdi.

Nikâh merasimi sonrasında tebrikleri kabul eden çift hayatlarının en özel anlarına şahit OLAN belediye çalışanları ve davetlilere teşekkür etti. Nikâh memuru Pilavcu, yabancı ikili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tebriklerini ileterek, Türk geleneklerinde kıymetli bir yere sahip olan kahve ve fincan kadrosu ikram etti.

“ANTALYA’YI ÇOK SEVİYORUZ”

David Alfred Johnston, “Moskova’da tanıştık. Antalya’ya tatile geldiğimizde nişanlandık ve tekrardan Antalya’da evlenme kararı aldık. Pandemi şartları nedeniyle bir müddet burada kaldık. Antalya’yı çok seviyoruz. Kıyafetlerimiz ailelerimizin geleneklerine dayanıyor. Her ailenin kendi kıyafetinin rengi ve usulü vardı. Renkler bizleri söz eder. Eşim de ailenin bir üyesi oldu. Evlendiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Olesia Solomatina ise “Antalya’da müzik, dans ve aşkı bulduk. Yeni yıl öncesinde evlenmeyi tercih ettik. Herkese ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir